אחד הכלים המשמעותיים ביותר במקומות עבודה, אשר במובנים רבים השפיעו ושינו את שוק העבודה במובנים רבים, היא מערכות נוכחות על כל המשתמע מכך.

מערכת נוכחות, כידוע, זו מערכת שנועדה לבדוק ולאמת את נוכחותם של עובדים במקום העבודה. הם אמורים להעביר כרטיס כשהם נכנסים אל מקום העבודה, ולהעביר אותו שוב כאשר הם יוצאים ממנו. כך מנהלי העסק ומחלקת הכספים יודעים, כמה זמן נכח העובד במקום העבודה, כמה שעות הוא עבד, ועל פי זה ניתן לשלם לו משכורת.

השינויים שחלו במערכת וכיצד טכנולוגיית RFID משתלבת כאן?

במהלך השנים, אופי השימוש במערכת השתנה לגמרי. בעבר אלו היו מערכות ידניות, עם הזמן הם הפכו להיות יותר ויותר מתקדמות ומשוכללות, גם בשביל לאפשר לעובדים לבצע את התהליך בצורה פשוטה ומהירה, גם בשביל שיהיה ניתן לקבל נתונים הרבה יותר מדויקים ומאומתים, אך גם בשביל שלא יהיה ניתן להעביר את כרטיס מעובד אחד לשני, ובכך לרמות את המערכת. צריך לומר, עם השנים גם יצרו אמצעים הרבה יותר איכותיים, עמידים, אמינים ואפילו יותר סטריליים.

אחד הסיבות למעבר ל- RFID  הינה שהטכנולוגיה של פס מגנטי אינה מוגנת או מוצפנת מה שכן מתאפשר ב RFID. כמו כן, מאחר והפס המגנטי הנה טכנולוגיה מיושנת בת מעל ל30 שנה באופן טבעי היא הולכת ונעלמת והחלופה הינה טכנולוגיית Frid או בשמה המוכר יותר NFC.

דוגמא לכך, הוא כלי קורא RFID. מדובר על מערכת שיכולה לקרוא כרטיסים ותגי קרבה בצורה פשוטה ונוחה, אשר מקרבים את הכרטיס למערכת. ראוי לציין, תגי קרבה וכרטיסים בטכנולוגית RFID, אינם מיועדים אך ורק לכרטיסי עובד ובקרת כניסה למערכות נוכחות, אלא גם לצרכים אחרים. משתמשים בסוג כזה של כרטיסים גם במקרים אחרים, למשל, כרטיסי סטודנט, כרטיסי תלמיד, כרטיסים בנקאיים, ועוד שורה ארוכה של כרטיסים מסוגים שונים.

המשמעות של כלי קורא RFID היא, במקום שאנחנו נצטרך לקחת את הכרטיס ולהכניס אותו אל תוך מערכת מסוימת, אזי כל מה שנדרש מאיתנו הוא להציג אותו והמערכת תדע לקרוא אותו בצורה פשוטה ונוחה. הכרטיס כולל שבב מיוחד המותקן בתוכו ומאפשר לאסוף נתונים ומידע דרכו.

במקרה שלנו, אנחנו מדברים על מידע אודות עובדים שנכנסים ויוצאים ממקום העבודה, אך מדובר כמובן על מגוון רחב של מידע שניתן לייצר באמצעות טכנולוגיית RFID על פי הכרטיס בו משתמשים. למשל, מדובר על מידע אודות נתוני צרכנות של לקוחות, מלאי מוצרים, לוגיסטיקה של עסקים, בקרת כניסה לדלת לאתרים מוגבלים ועוד. הכל תלוי באופי השימוש שמבקשים לבצע בכרטיס וכיצד עושים זאת.

מדוע משתלם להשתמש בטכנולוגיית RFID

כפי שאנחנו יכולים לראות, מדובר על טכנולוגיה מאוד מתקדמת שמאפשרת לנו לקבל נתונים אמינים ומדויקים, על פי אופי השימוש שעושים בטכנולוגיה זו. הנתונים מאפשרים לנו לייצר דאטה בייס משמעותי, בעזרתו אנחנו יכולים להפיק תועלות שונות, החל מתכנון מהלכים, קבלת החלטות, למידה ועוד.

מעבר לכך, שימוש בטכנולוגיה זו הוא מאוד אמין, יעיל ובטוח. לכן אנחנו יכולים לראות מעבר בשנים האחרונות לכרטיסי אשראי ואמצעים אחרים שמבוססים על טכנולוגיה זו לצורך קנייה חכמה ובטוחה.

סגירת תפריט
Call Now Button