בקר כניסה, הוא בעצם מכשיר אשר מקבל נתונים באמצעות קורא מגנטי. יש כאלה שעובדים על קורא ביומטרי במיוחד כאשר מדובר על תגי קרבה, אשר מיועדים לבקרת כניסה ביומטרית למקומות מיוחדים כגון מעבדות, בתי חולים, מקומות צבאיים מסווגים ועוד. קיימים סוגים שונים של בקרות כניסה, למשל בקרת כניסה עצמאית כאשר ההשוואה היא לבקרת כניסה ממוחשבת או רשתית. ההבדל בין שני סוגי הבקרות הוא שהבקרה העצמאית, אינה מחוברת למחשב אבל היא כן מחוברת למקור מתח ולכן בקרות כניסה אלה, לא יכולות להראות מי נכנס או יצא ומי כן מורשה להיכנס למתחמים השונים.  בקרה ממוחשבת רשתית יכולה להציג דו”ח מי נכנס ויצא והיא חייבת להיות ממוקמת במקום שיש בו נקודת חיבור לאינטרנט.

מחסומים חכמים

אז מה זה למעשה תג קרבה?

תג קרבה, הוא פריט אלקטרוני קטן שיש בו רכיב הנקרא RFID. כל עובד מקבל פריט כזה עם זיהוי אישי של העובד. תג זה, מקנה לעובדים להיכנס למשרד, לפתוח דלתות, לעבור בין הקומות או לבצע פעולות שרק עובדים מורשים יכולים לבצע. על העובד לקרב את התג אל מקלט RFID ומיד יתבצע הזיהוי ויינתן אישור כניסה לעובד.. תג זה, ניתן יהיה לנשוא על הצוואר או אפילו באמצעות התקן מיוחד, כאשר גודלו הוא די קטן, למעשה בגודל של מטבע בערך. חשוב לציין, כי תגי הקרבה, אינם מכילים סוללה ומקבלים את האנרגיה שלהם באמצעות שדה חשמלי גם כאשר מדובר על שעון נוכחות.. גם במפתחות של רכבים בדגמים החדשים ביותר, תוכלו למצוא תגי קרבה.

 

בקרת כניסה ביומטרית – כל היתרונות

קיימת גם בקרת כניסה ביומטרית אשר משלבת קריאת טביעות אצבע. היתרו הבולט בסוג זה של תגי קרבה, שלא ניתן לשכפל או להעביר אותם בין העובדים או המבקרים. עוד טכנולוגיה שכבר צוברת תאוצה, היא טכנולוגיית RFID אשר פועלת על תדרי רדיו. הזיהוי למעשה, נעשה באמצעות תדרי רדיו. טכנולוגיה זו עושה שימוש בשדה אלקטרו מגנטי והיא מבין היקרות ביותר בשוק. מצד שני לפני שנים הטכנולוגיה מסוג RFID, הייתה בשימוש וך היום בגלל השכלול בטכנולוגיה והביקוש הגובר בטכנולוגיה זו, המחירים ירדו.

טביעת אצבע בקרת כניסה

 

שבבי מחשב בתגי קרבה מסוג RFID

יש לציין, כי תגי קרבה מסוג RFID, מסוגלים לפעול מבלי הצורך במקור מתח חיצוני ויכולים לשדר לקורא כרטיסים את תוכן הזיכרון שצרוב בתג.. שבב המחשב שהוא למעשה שבב הזיכרון יכול לאחסן נתונים ולשדר אותם חזרה לקורא קרבה. התג, מקבל אנרגיה מהשדה המגנטי וכל תג קרבה, מיוצר או מורכב משבב ואנטנה. ישנם תגים אשר יש בהם גודל שונה וזיכרון שונה, כך שהם עשויים להכיל את המספר הסידורי של התג. ישנם תגים שיכולים להכיל זיכרון של 64 BIT .

 

לא ניתן להתנהל באף חברה או ארגון ללא תגי קרבה

בקרת כניסה מהוה מרכיב אבטחה שקשה היום להתנהל בלעדיה. היום כרטיסים חכמים על בסיס RFID, מקנים נוחות והם השתכללו, היות ומדובר על טכנולוגיה ישנה שהתפתחה מאוד. תגים אלה הם קטנים יותר ואין צורך בהעברה שלהם בדומה לכרטיס מגנטי. יש לצין, כי תגים ייחודיים אלה, יכולים לשמש גם כתפעול של כל מיני יישומים הנמצאים במשרד. ניתן למשל לחבר טרמינל למדפסת הראשית של המשרד, כך שרק מי שיש לו תג קרבה, יוכל לאפשר את פעולתה של המדפסת. ניתן יהיה באופן זה, א, לקבל תיעוד של הפעילות במדפסת באמצעות העובדים השונים שהפעילו אותה. כמו כן, ניתן יהיה לבצע עוד יישומים במשרד חוץ מהמדפסת, באמצעות תכי הקרבה.