במהלך העשורים האחרונים אנו עדים להתפתחותן של טכנולוגיות זיהוי רבות ומגוונות וביניהן: זיהוי בתדר רדיו (RFID), זיהוי ביומטרי, זיהוי ברקוד (קוד קווי), זיהוי קולי, זיהוי פס מגנטי ועוד. טכנולוגיות אלו מוטמעות באמצעי זיהוי שונים וביניהם כרטיסי תגי זיהוי המיוצרים מחומרי גלם שונים, לרבות, PVC, פלסטיק, נייר וכדומה.

כרטיסי תג זיהוי, משמשים בעיקר לצרכי זיהוי עובדים, כאשר בין יתר הפרטים המופיעים על גבי כרטיס העובד המשמש כ-תג זיהוי לכל דבר ועניין נכללים: שם פרטי ומשפחה של העובד, תפקידו המקצועי, המחלקה אליה הוא משתייך, תאריך תחילת העבודה בחברה, תוקף הכרטיס ופרטים נוספים בהתאם לרמת הסיווג הנדרשת במקום העבודה. כמו כן, למרבית תגי הזיהוי המשמשים ככרטיסי עובד, מצורפת תמונתו של העובד/ת, ובכך הכרטיס איננו ניתן להעברה בין עובד לעובד. יחד עם זאת, חשוב לציין שלא בכל תגי הזיהוי של כל מקום עבודה ושל כל עובד/ת, יופיעו אותם פרטים, כאשר ההחלטה בנוגע לזהות הפרטים משתנה בהתאם לצרכי מקום העבודה וצרכי אבטחת המידע הנחוצה במקום העבודה. תגי זיהוי אלו נועדו גם לצרכי זיהוי פרונטאלי של העובד/ת וגם לצרכי זיהוי באמצעות מכשירי זיהוי שונים כגון קורא כרטיסים היודע לקרוא ולזהות כרטיסים מגנטיים.

תגי זיהוי לאירועים עסקיים וכנסים

שימוש נפוץ נוסף בתגי הזיהוי מיועד לכנסים ואירועים עסקיים. במקרים אלו, הכנתם של תגי הזיהוי לכנסים ואירועים עסקיים נחוצה לצרכי זיהוי המבקרים/משתתפים בכנס/אירוע עסקי גם על ידי המארגנים ומפיקי האירוע/כנס וגם על ידי יתר המשתתפים/מבקרים בכנס.

בהיבט של המארגנים/מפיקי הכנס, תגים לכנסים מאפשרים ניהול מסודר של כניסת המבקרים/משתתפים לכנס, כאשר רק משתתפים האוחזים בתג זיהוי כזה או אחר, יהיו רשאים להיכנס לכנס. במקביל, החזקת תגי זיהוי על ידי משתתפי/מבקרי הכנס, מעודד אינטראקציות עם משתתפים אחרים, כאשר המידע המופיע על גבי כרטיסי הזיהוי מאפשר יצירת קשרים והכרויות בין המשתתפים. את תגי הזיהוי לכנסים ניתן להפיק במקום ולהעניקם לכל אחד ואחת ממשתתפי הכנס, וכל זאת באמצעות עמדות מובנות לרישום תגים לכנסים.

כיום, תוכלו להנפיק מספר סוגי תגי זיהוי לכנסים וביניהם: תגים פונקציונאליים המכילים בתוכם אינפורמציה כללית של האדם המחזיק בהם, תגים ממותגים המאפשרים הצגת אינפורמציה על גבי כרטיסים מעוצבים ותגי ברקוד באמצעותם ניתן לעקוב אחר פעולות שונות של משתתפי הכנס.

תגי זיהוי מבוססי RFID

סוג חדש יחסית של תגים לכנסים ו/או תגי זיהוי לעובד הינו כרטיס RFID המבוסס על טכנולוגיית RADIO FREQUENCY IDENTIFICATIOM  (זיהוי תדרי רדיו). כרטיסים אלו משמשים בין היתר לצרכי בקרות כניסה וניהול מערכות נוכחות והם נפוצים כיום במספר הולך וגדל של בתי עסק, חברות וארגונים. כרטיסים אלו כוללים בתוכם שבב זיכרון המקבל אנרגיה מהשדה האלקטרומגנטי אותו מפעיל קורא הכרטיסים הידוע בשם: RFID READER. על גבי כרטיסים אלו המשמשים גם כתגי קרבה, ניתן לאחסן כל מידע רלוונטי בהתאם לצרכי התכנון והפיתוח, כאשר האינפורמציה אותה ניתן לכלול בכרטיס זהה לאינפורמציה המופיעה על גבי כרטיסי תג הזיהוי המגנטיים.

חשוב לציין שהשימוש בטכנולוגיית RFID מיושם כיום במגוון רחב של תחומים, כאשר תחום כרטיסי תגי הזיהוי מהווה אחד מהם. בין היתר, כרטיסי ה-RFID משמשים לצרכי ניהול ובקרת נוכחות במקומות עבודה וגם במהלך אירועים עסקיים וכנסים. אנחנו בחברת תג נאור עוסקים ומתמחים במתן פתרונות טכנולוגיים בתחום כרטיסי תגי הזיהוי, לרבות, פתרונות פיתוח וייצור של כרטיסים ותגים מבוססי טכנולוגיות RFID. למידע נוסף בנושא, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום. לחצו כאן ליצירת קשר.