קורא ברקוד הוא מכשיר המיועד לקריאה ופענוח של נתונים ומידע, המיוצגים באמצעות קווים המתורגמים לאותיות וספרות, טכנולוגיה זו פותחה לצורך קריאה יעילה ומהירה של תוויות זיהוי המקודדות על גבי סחורות ומוצרים שונים.

בעזרת השימוש בקורא ברקוד ניתן לעקוב ולשלוט על כמות המלאי באופן יעיל ומדויק ביותר, סורק או קורא הברקוד פותח באופן מסחרי על ידי חברת המחשבים הענקית IBMבשנת 1971.

כיום, קיימות טכנולוגיות שונות וסוגים שונים של קורא הברקוד, אשר כל אחד מהם הינו בעל חסרונות, יתרונות ומאפיינים הייחודיים לו.

קורא ברקוד והשימושים השונים בו

קורא ברקוד הינו אמצעי יעיל להפיכת המעקב אחרי סחורות ומשלוחים לתהליך אפקטיבי, קל ומהיר.

באמצעות קורא הברקוד ניתן לזהות ולכמת את המוצרים והסחורות הקיימות במלאי ובמחסן, ולהזין את הנתונים היישר למסד הנתונים הממוכן באופן יעיל ומהיר.

תפקידו המרכזי של קורא הברקוד הוא לזהות ולפענח את הנתונים המיוצגים על ידי קווים ומספרים, על גבי תוויות הברקוד המוצמדות למוצרים השונים, ולהמיר אותם לנתונים קריאים ומובנים.

כך ניתן לשמר ולהעביר כמויות עצומות של מידע בן רגע ובאופן מקודד המיוצג בקצרה. טכנולוגיה זו מאפשרת למשתמשים בה לנהל מעקב תקין ויעיל אחר הסחורות והמשלוחים השונים, וכן על ניהול של מלאי מבחינת כמות ואיכות.

סוגים שונים של כתיבת תוויות ברקוד

תווית הברקוד נכתבות ומקודדות על ידי 2 אופנים מרכזיים:

הראשון  – הוא ברקוד חד ממדי, זהו ברקוד המכיל קווים אנכיים ויכול לכלול בתוכו 8-20 תווים.
והשני  –  הוא ברקוד דו ממדי היכול לכלול עשרות ומאות תווים המיוצגים באמצעות תבנית גרפית מורכבת. לכל אחד מאופני הכתיבה הללו קיימים מספר תקנים וכללים לגבי אופן קידוד הפרטים על גבי תוויות הברקוד.

מבין התקנים הבולטים ניתן למנות את ה- UPC   ואת ה- EAN, השימוש בשיטות אלו מסייע לצמצם, ואף לבטל לחלוטין, כל אפשרות לאתר שתי תוויות ברקוד זהות.

לרכוש קורא ברקוד מקצועי

בבואך לרכוש קורא ברקוד עבור העסק שלך כדאי לפנות אל המומחים בתחום של מדפסת ברקוד ולא להסתכן ברכישת מוצר לא מתאים או שאינו בעל התקן האיכותי ביותר.

סגירת תפריט