כרטיס חכם הוא כרטיס אשר מכיל שבב קטן המכיל את סך המידע הרצוי והנחוץ, מעבר לכך,
ניתן לתקשר בין הכרטיס החכם לבין מערכות חיצוניות לו, בהתאם לסוג האבטחה הרצויה.

הדוגמא הטובה ביותר לכרטיס חכם, הם רישיונות הנהיגה החדשים שהחלו להנפיק בשנים האחרונות, אך לא רק הם דורשים כרטיס חכם.

הארנק הארץ ישראלי מצויד בכמות של כרטיסים, פעם יצא לך לשאול את עצמך איך הגיעו בכלל ליצר כרטיסים?

אומנם הכרטיס המוכר לנו ביותר ואולי גם הכי שימושי הוא כרטיס אשראי, פלסטיק עם פס מגנטי המקודד בצפנים שונים. טכנולוגית הפס המגנטי חצתה גבולות ושימושית בחיי היום יום שלנו.

אבל האמת שהשימוש הראשוני בכרטיס מגנטי היה בתחילת שנות השישים בלונדון במערכת הרכבות התת קרקעיות המוכר לנו בשם under ground.”.
רק בשנות השבעים החלו להשתמש בכרטיס מגנטי המוכר לנו יותר הלו הוא האשראי ובשנים האחרונות ניתן לראות את כרטיסי החבר שמתרבים מעת לעת.

הדפסת כרטיסים חכמים

אז למה כרטיס חכם?

התשובה טמונה בגוף השאלה, טכנולוגיה והרצון לחסוך בכסף כל מה שצריך זה קורא כרטיסים מגנטיים, כאשר תהליך הקריאה נוצר ברגע שמעבירים את “הפלסטיק החכם” בצורה ידנית בתעלה/ בחריץ ובכך מבלי שאנו מודעים נחסכות כמויות עצמות של כסף סיבה נוספת, כיוון שאנו חושבים ירוק.

תחשבו לרגע כמה עצים הצלנו כשאנו מחזקים כרטיס מגנטי ולא משתמשים בנייר, סיבה אחרונה ולא פחות חשובה כרטיסי הפלסטיק החכמים  בניגוד לשוברים או כל דפי נייר אחרים אנו לא נוטים לזרוק מה שמעודד את הארנק שלנו להיות מצויד היטב בכרטיסי חבר וכרטיסי עובד למיניהם.

זה הקטן גדול יהיה

כרטיסים חכמים הם כרטיסי פלסטיק בדומה לאשראי רק שבמקום פס מגנטי “צ’יפ” קטן מוצמד על גבם.

הכרטיסים החכמים הינם רב פעמים הניתנים לקריאה, לכתיבה, ולהטענה באמצעות קורא חכם והם משמשים למגוון אפשריות נרחב.

גם פה ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של כרטיסים:

  • הכרטיס אשר עליו צרוב מספר סידורי לדוגמא כרטיס עובד, נסיעה (רב- קו) ,כרטיסי סטודנט ואם כבר נרשמת ללימודים גבוהים אתה יודע שצילום מסמכים נעשה בדיוק באותה השיטה.
  • כרטיס  משמש לאותה המטרה בדיוק אך הוא לא נושא מספר סידורי.

המשותף לשני הסוגים צ’יפ קטן עם יכולות גדולות.

מה שלא עושה הטבע עושה הצבע

נוכחנו לראות שהטכנולוגיה המתקדמת כבר מזמן הכניסה הכל לכיס הקטן,  אנשים מקבלים כל סוג של כרטיס באופן די אוטומטי ומיידי מכניסים ישירות לארנק.

בכל ארנק ישראלי מונחים להם עשרות כרטיסים שרובם כרטיס חבר מועדון, אבל עדיין אפשר להיות מיוחדים. כיום ישנן חברות המתמחות בתחום  הדפסת כרטיסים חכמים מכל הסוגים ומכל המינים ובעיצובים שונים.

לפני שאתה מזמין כרטיס מכל סוג במיוחד כשמדובר חבר מועדון, חשוב לדעת באיזה מדפסות משתמשים על איזה סוג מדפיסים והשירות שאתה יכול לקבל.

חשוב לזכור שחברה טובה זו חברה שתלווה אותך בכל התהליך החל מעריכה, עיצוב, ייצור וכמובן גם הפצה.

ואם כבר הלכת על כרטיס חבר אל תתפשר על בינוניות, כי אפשר לומר שכמעט בכל כיס יש כרטיס. למידע נוסף על ידי מומחים בתחום, צרו עמנו קשר ונשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי לכם באופן אישי והמידע לו אתם זקוקים.

סגירת תפריט
Call Now Button